درباره ما


مصرف میوه و سبزی به دلیل نیاز روزانه انسان به انواع ویتامین ها, مواد معدنی و سایر ترکیبات مهم با ارزش تغذیه ای بالا, یکی از مهمترین توصیه های تغذیه ای است که یک آب میوه طبیعی و سالم می تواند علاوه بر خذف مشکلات تهیه و آماده سازی میوه و سبزی جایگزین کاملا مناسبی برای بخشی از نیاز روزانه ما به این گروه مهم غذایی باشد.


هر انس آب میوه 100% طبیعی ( حدود 113 گرم ) معادل نیم واحد یا به بیان ساده تر نصف فنجان میوه و سبزی تازه در رژیم غذایی انسان قابل محاسبه است.


اما آیا آب میوه های تولید شده در کارخانه جات همه طبیعی هستند؟


طبیعی است که پاسخ این سوال منفی خواهد بود زیرا در بهترین شرایط این آب میوه های بازسازی شده از اضافه کردن مجدد آب به کنستانتره یا همان آب میوه تغلیظ شده به دست می آیند که می تواند با افزودن شکر, اسیدهای خوراکی و حتی اسانس میوه و سبزی نیز همراه باشد. در سطح پایین تری از کیفیت می توان به نوشیدنی هایی بر پایه آبمیوه اشاره کردکه برابر استاندارد باید حاوی حداقل 20% آب میوه و یا 2 تا 3 درصد کنستانره میوه باشند ولی بسیاری از این محصولات چیزی جز محلول رنگ, اسانس و شکر نیستند.


به همین دلیل در کشورهای پیشرفته که مصرف کنندگان دغدغه بیشتری برای بهداشت و تغذیه خود دارند برخی از واحد های تولید آب میوه و سبزی به سمت تولید آب میوه های 100% طبیعی با عنوان Not From Concentrate  یا به اختصارNFC حرکت کرده اند.همان طور که از نام این محصول بر می آید این آب میوه ها از کنستانتره میوه تهیه نمی شوند و تولید آن ها به صورت کاملا مستقیم از میوه تازه صورت می گیرد تا پس از شستشو و آبگیری و فیلتراسیون با تحمل یک فرایند پاستوریزاسیون ملایم به دست مصرف کننده برسند.


از جمله مزایای مصرف آب میوه های NFC  نسبت به آب میوه های موجود در سطح بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:


حداکثر حضور ویتامین ها, مواد معدنی, و ترکیبات ارزشمند موثر در سلامت و طول عمر, فقدان شکر افزوده و پایین بوده کالری  و عدم استفاده از هر نوع نگهدارنده و افزودنی های دیگر.


از نکات قابل توجه در مورد این محصول این است که آب میوه یا سبزی تولید شده به روش NFC مطابق تعریف اتحادیه اروپا از فشرده کردن و آبگیری میوه و سبزی در کشور محل تولید این محصولات به دست می آید, بنابراین با استناد به این تعریف این محصول 100% داخلی بوده و نمو تواند نمونه وارداتی داشته باشد, شرکت صبا شهد پاسارگاد با نام تجاری با نام تجاری f&f  به عنوان اولین و تنها تولید کننده آب میوه های NFC با افتخار در خدمت اقتصاد و بهداشت و سلامت مردم کشور عزیزمان, ایران می باشد.